KONST / Skulptur & konsthantverk / Vettar 14314057
*
nr 1431 4057
Vettar
6 st, Keramik. Signerad KAF. Längd: 10-30cm
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 november 2021
kl 18:45:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/11 14:13:43
1
600 kr
14/11 21:44:25
2
600 kr
14/11 21:44:25
1
600 kr (Budbetjänt)
14/11 21:44:33
2
700 kr
14/11 21:45:04
2
800 kr
15/11 17:10:55
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur vettar
-
8130 Kärl
Sydamerika, bemålat lergods, Längd: 20 cm. Höjd: 2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:48
-
8017 Skulptur
Asien, växt, sten. Höjd: 18 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:19
-
8088 Skulptur
fiskarpojke. Signerad schorode, Frankrike, brons, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:56
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
7046 Skulptur
Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
7053 Skulptur
patinerad metall, Signerad. Höjd: 14 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:10
*
Vettar
Läs om budbetjänten
nr 1431 4057
Vettar
6 st, Keramik. Signerad KAF. Längd: 10-30cm
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 november 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/11 14:13:43 | 1 | 600 kr |
| 14/11 21:44:25 | 2 | 600 kr |
| 14/11 21:44:25 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 14/11 21:44:33 | 2 | 700 kr |
| 14/11 21:45:04 | 2 | 800 kr |
| 15/11 17:10:55 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur vettar
-
8130 Kärl
Sydamerika, bemålat lergods, Längd: 20 cm. Höjd: 2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:48 -
8017 Skulptur
Asien, växt, sten. Höjd: 18 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:19 -
8088 Skulptur
fiskarpojke. Signerad schorode, Frankrike, brons, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:56
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36 -
7046 Skulptur
Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36 -
7053 Skulptur
patinerad metall, Signerad. Höjd: 14 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:10



